۶ مطلب در تیر ۱۳۹۷ ثبت شده است

ﻣﻦ ﺑـﻪ ﺷــﻮﻕ ﻗﻔﺲ ﺍﺕ ﺁﻣـﺪﻩ ﺍﻡ، ﺩﺭ ﺑﮕﺸـــﺎ

 

 

و باز مثل همیشه در آستانه ی در من ـ
کبوترانه زمین گیر می شوم به هوایت...
 

.

.

.

 

سکوت کرده دوباره جهان برای من و تو
نبود و نیست صدایی به جز صدای من و تو


و می روم به امید دوباره های من و تو
میان این همه غوغا میان صحن و سرایت...

 


::سید حمید رضا برقعی::
 

 

 

پ.ن:

میان این همه غوغا، میان صحن و سرایت
بگو که می رسد آیا صدای من به صدایت؟

منی که باز برآنم که دعبلانه برایت
غزل ترانه بخوانم در آرزوی عبایت

من و عبای شما؟ نه من از خودم گله دارم
من از خودم که شمایی چقدر فاصله دارم

هنوز شعر نگفته توقع صله دارم
منی که شعر نگفتم مگر به لطف دعایت

چقدر خوب شد آری، نگاهتان به من افتاد
همان دقیقه که چشمم درست کنج گهرشاد

بدون وقفه به باران امان گریه نمی داد
هزار تکه شد این من به لطف آینه هایت

چنان که باید و شاید غزل غزل نشدم مست
که دست من به ضریحت در این سفر نرسیده است

من این نگاه عوامانه را نمی دهم از دست
اجازه هست بیفتم شبیه سایه به پایت؟

دوباره اشک خداحافظی رسیده به دامن
دوباره لحظهء تردید بین ماندن و رفتن

و باز مثل همیشه در آستانهء در من ـ
کبوترانه زمین گیر می شوم به هوایت

*

سکوت کرده دوباره جهان برای من و تو
نبود و نیست صدایی به جز صدای من و تو

و می روم به امید دوباره های من و تو
میان این همه غوغا میان صحن و سرایت

_______________________________________

بیت عنوان:

من به شوق قفست آمده ام، در بگشا

وعده ی دانه مده دور و برم ریخته است...

با من مجنون نزن حرف از عقوبت های عشق

- توقع نداری که این حرفا رو باور کنم؟ یهو وسط حرفامون خوابت برد؟! به همین راحتی ؟ اصلا قبول تو بیست و چند ساعت بوده که نخوابیدی و خسته بودی قبول، اما تو پیام هامو دیدی و هیچ کدومشون رو جواب ندادی! این یعنی چی محمد؟

- چی؟ نه خب اون مال قبل از این بود که خوابم ببره، نوشتم اما قبل ارسال پاکش کردم، نمی دونم چرا. 

- نه خیرم، تو از ساعت هفت نیستی و ساعت ده پیام هامو خوندی. محمد قرارمون این نبود. همین اول کاری.... این رسمش نبود، من باورت کردم....

- ای خدا. نه، نه، محبوبه یه لحظه صبر کن، به خدا اونجوری که فکر می کنی نیست. باور کن. ازینایی که میگی من روحمم خبر نداره

تلاش محبوبه برای مخفی کردن و مقاومت در برابر بغضی که لحظه به لحظه سنگین تر میشد بی نتیجه بود و در صدای ضعیف و لرزانش هویدا شده بود.

 - چی رو باور کنم محمد؟ چی رو باید باور کنم؟ کاش ازت توضیح نمی خواستم، با هر جمله ات فقط همه چی رو بدتر کردی، اگه قبلش شک داشتم الآن دیگه........

- الو؟ الو؟ محبوبه؟ حالت خوبه؟  تو رو خدا یه چیزی بگو؟ به خدا که اشتباه می کنی، یک مسئله ی ساده رو داری همینطور الکی بزرگش می کنی. آخه من چطوری بهت ثابت کنم؟ الو؟ جون محمد یه چیزی بگو؟ چی شد یهو؟ خدایا خودت رحم کن. وایستا الآن میام اونجا.

با زحمت جانکاهی بغضش را فرو میخورد تا بتواند صدایش را به گوش محمد برساند. کف دستش را که روی تخت بود محکم مشت می کند. پتوی مچاله شده میان دستش گویای فشار شدیدی ست که به او وارد شده. انگار دو پنجه ی درشت گلوی ظریفش را میان خود با تمام قدرت فشار دهند احساس خفگی سر تا پایش را گرفته. مشتش را باز می کند و روی سیته اش می گذارد. به زحمت می تواند نفس بکشد. کلماتی را بریده بریده می گوید:

- نه....  نمی خواد... بیای، خودش.. خوب میشه

- چرت و پرت نگو، تنهات بذارم که خودتو با افکارت به کشتن بدی؟ ده دقیقه دیگه اونجام.

- خواهش می کنم، میخوام... تنها باشم.

- اومدم، اومدم، تا ده دقیقه دیگه میرسم

گوشی را قطع می کند. همانطور با سر و وضع نامرتب پیرهنش را از روی جالباسی برمیدارد و در حالی که با عجله کفش هایش را می پوشد آستین هایش را به تن می کند. سوئیچ را می چرخاند و با صدای دلخراشی ماشین با حداکثر شتاب به راه می افتد. پیچ اول را نگذرانده که آسمان باریدن می گیرد، در این بحبحه همین یک مورد کم بود! به شکل خطرناکی میان ماشین ها ویراژ می دهد. آنقدر در ذهنش به محبوبه و رسیدن فکر می کند که متوجه خطری که تهدیدش می کند نمی شود.او تنها به این می اندیشد که خودش را به محبوبه برساند و قطعا در چنین لحظاتی فکر اینکه ممکن است جانش را میان همین خیابان ها از دست بدهد و اینکه ممکن است این اتفاق چه بلایی سر محبوبه بیاورد جایی ندارد.تنها رسیدن، آن هم در کمترین زمان ممکن.

باران که حالا کمی از شدتش خوابیده با قطرات ریز همچنان از سقف آسمان چکه می کند. خیسی صورتش را با روی آستین پیراهنش پاک می کند، موهایش را کمی مرتب می کند و زنگ را فشار می دهد. صدای مادر محبوبه از پشت آیفون شنیده می شود:

- سلام. بفرمایید بالا. با اختلاف بسیار کمی با صدایی زنگ دار در باز می شود و محمد داخل می شود.

دکمه ی آساننسور را پشت سر هم و بی وقفه فشار می دهد زیر لب غرغر می کند. داخل آسانسور از داخل آینه ی درون آسانسور چشمش به خودش می افتد. اضطراب و ترسی توامان را در انتهای چشمانش می بیند. نگاهش را سریع از خودش می دزدد. دکمه های پیراهنش را می بندد و صافش می کند. در آسانسور باز می شود، نفس عمیقی می کشد و خارج می شود. شماره 18. به جلوی در رسیده اما زنگ نمی زند. دستانش می لرزد. نمی داند پشت این در چه اتفاقی منتظر اوست و با چه واکنشی رو به رو می شود. همه این ها ترسی غریب به جانش انداخته. به وضوح صدای قلبش را می شنود. سعی می کند با چند نفس عمیق خودش را آرام کند اما بی فایده ست. دستان لرزانش را به سمت زنگ می برد که قبل از آن زری خانم، مادر محبوبه، در باز می کند.

در صورت زری خانم بر خلاف همیشه لبخند نمی بیند، می داند که این نشانه ی خوبی نیست و سلام همراه با غم و دلهره ی مادر خبر از لحظاتی ناگوار و ملتهب دارند.

- سلام.

- سلام. خوش اومدید، بفرمایید تو، خیلی خیس شدید.

- ممنونم. بله بارون بدی میاد بیرون.

- برید کنار بخاری تا براتون لباس بیارم. بفرمایید

بیشتر از این مکالمه را طول نمی دهد و دست از تعارف می کشد

- چشم... یا الله... یا الله

- بفرمایید، محبوبه تو اتاقشه

جو آرام و سکوت حاکم بر خانه بر خلاف همیشه به جای آرامش بر دلهره و ترسش می افزاید. با گام هایی کوتاه، مردد به سمت اتاق محبوبه می رود.

مادر که می بیند محمد قصد اتاق محبوبه را دارد صدایش می زند:

- محمد آقا محبوبه یه مقدار حالش ...

نمی گذارد جمله ی مادر تمام شود و همانطور سریع و پشت سر هم جواب می دهد:

- میدونم، بذارید باهاش حرف بزنم، چیزی نیست، نگران نباشید.

همانطور مردد پشت در اتاق ایستاده، پس از لحظه ای مکث بالاخره در میزند و قبل از آن که جوابی بشنود وارد اتاق می شود.

محبوبه که سرش را به پنجره تکیه داده بدون نشان دادن هیچ عکس العملی نسبت به ورود محمد از پشت پنجره شهر باران خورده را می نگرد. محمد سلام می کند اما جواب نمی شنود. از بی جواب ماندن سلامش پیداست اوضاع بغرنج تر از آنی ست که انتظارش را داشته و همین بر نگرانی اش می افزاید. سعی می کند خونسردی ش را حفظ کند. در را آرام می بندد. لبخندی میزند تا نگرانی و ترسی که تمام وجودش را پر کرده ست پنهان کند. از صدای آرام  و مهربانش پیداست در ملایمت را برای وارد شدن انتخاب کرده تا شاید از واکنش شدیدش جلوگیری کند.

با فاصله ای بسیار کم کنار محبوبه روی تخت می نشیند و بیرون را تماشا می کند. پس از مدتی سکوت دلش را به دریا می زند و شروع می کند:

- آخه من فدای اون چهره مظلومت بشم، نبینم غمگین باشی عزیزکم. بگو، بگو ببینم کدوم از خدا بی خبری جرات کرده محبوبه ی منو ناراحت کنه، بگو تا خودم حسابشو بذارم کف دستش.

بغضی غریب به جان محبوبه نشسته. تمام لحظات و اتفاقات امروز برای بار هزارم جلوی چشمش صف کشیده اند و عبور می کنند. به وضوح صدای شکسته شدن قلبش را می شنود. لحظات دردناکی ست. صدایی که تا قبل از امروز امیددهنده و حیات بخش ترین دارایی اش بوده حالا تداعی کننده ساعات تلخی ست که به محمد درون ذهنش و اعتماد و باوری که نسبت به او داشته به یکباره لطمه وارد شده. از شدت رنج قلبش را مچاله شده حس می کند. چشمانش را می بندد تا پلکه هایش را در مقابل اشک هایش سد کند.   

محمد که احساس می کند تصمیم درستی گرفته و انتخابش نتیجه بخش بوده با ملاطفت و دلسوزی بیشتری ادامه می دهد:

- محمد بوده؟ باز این محمد نادون محبوبه اش رو رنجونده. به حماقتش ببخش. تو که میشناسیش. اون فقط یه احمق مهربونه که مثل حکایت خاله خرسه با نیت خیر آزار می رسونه. خیلی اوقات نیتش خیره حتی یا لااقل نیتی نداره اما خب دیگه احمقه، و اونقدر ساده ست که حتی گاهی اوقات متوجه نمیشه که دیگران رو رنجونده.

کلمات محمد بر خلاف تصورش ضرباتی هستند که پیاپی بر قلب مجروح و زخم خورده ی محبوبه فرود می آیند. این ضربا از آخر کار خود را می کنند، بالاخره سیل راه می افتد و سد را می شکند و از گوشه ی چشم های محبوبه جاری می شوند. تصمیم داشت نگاهش نکند اما ناخودآگاهی نیرویی او را وادار به صحبت می کنند. چشمان بارانی اش را عمدا به سمت محمد می چرخاند تا آن ها را ببیند. با صدایی لرزان و رنجیده جملات محمد را قطع می کند:

- کدوم نیت؟ کدوم خیر؟ کدوم شر؟ محمد همه چی خوب بود. چرا؟ دلت به حالم نسوخت؟ تو نبودی که می گفتی خدا نگذره ازونی که دلتو شکونده؟ که قلب دختر از برگ گل نازک تره، که حریم خداست، که حرمت داره، که میدونم چقدر تو این مسائل به من دختر سخت میگذره و باید با احتیاط بود؟ پس چی شد؟

سیل اشک ها از دو طرف صورت محبوبه روان است و واژه ها بدون فکر و تامل قبلی در ادامه ی هم بر روی زبانش جاری می شوند، واژگانی که از حرقت دل برآمده و هر واژه شرری است که آتش دلش را گداخته تر می کند. 

- گفته بودم محمد، گفته بودم که چقدر از اعتماد به آدم ها خسته ام، چقدر از دروغ بدم میاد، گفته بودم که به اندازه ی کافی از دوست و دشمن زخم خوردم، که دیگه طاقت شکست ندارم. واسه چی محمد؟ واسه چی لعنتی؟ دلت به بیچاره گیم رحم نیومد؟

اشک امان محبوبه را گرفت و مانع ادامه دادن شد. احوالش دگرگون شده بود. همه دست به دست هم داده بودند، لرزش شانه ها، طوفات سینه و سیل و باران اشک ها.

محمد که از شنیدن جملات محبوبه سخت مضطرب و مستاصل شده بود می کوشید تا اوضاع را آرام کند.

- محبوبه؟! فدای اون اشکات بشم آخه. این حرفا چیه میزنی؟ انصافتو شکر. به همین راحتی یادت رفت؟ مال خیبی وقتش پیشم نیست. مال همین پریشبه. یادت رفته چطور تمام شب رو گفتیم و شنیدیم تا حالت خوب بشه؟ اونم تویی که جفتمون میدونم هرگز این چیزا یادت نمیره. نه انصافا، اون روزای سخت ترم قبل کی حواسش به تو بود و تمام شب کنارت می موند و کمکت می کرد تا پروژه ت رو انجام بدی؟ کی اون روزا جلوی همه حرف و حدیثایی که برات درست کرده بودن ایستاده بود و ازت حمایت می کرد. کی یادش بود که روز تحویل تنها نری و تنها نمونی؟ میدونم که یادته. مطمئنم که یادته که اگه بگی نه دروغه. منت نیست. به خدایی که می پرستیم اینا منت نیست که من در قبال تعهد قلبی خودم احساس مسئولیت می کردم. فقط دارم یاد آوری می کنم تا همه چیزو با هم ببینی.

اصلا منو نگاه کن! یادته؟ خودت بهم گفته بودی که تو هر کاری بکنی قبل همه چشمات تو رو لو میدن. خب پس لذار اینبار هم چشمام همه چیزو برات بگن. سرتو بالا بکگیر و نگام کن.

محبوبه که حالا آرام تر شده از شنیدن جملات آخر دوباره بی قرار می شود. احساسات و افکار منفی و مثبت توامان او را احاطه کرده اند. در عین اینکه دلش می خواهد به آخرین امیدش دل ببندد و تمام ابرهای سیاه فضای ذهنش را کنار بزند افکاری ناامید کننده با توجیهات عقلانی او را سبت به از دست دادن همین آخرین امید می هراساند. او می داند که اگر آنچه را که میخواهد درون چشم های محمد نبیند یعنی شکست. یعنی او در این قمار همه چیزش را باخته. همچنان دودل به عاقبت این قمار می اندیشد که دوباره محمد صدایش می کند.

باران بند آمده و خورشید از لا به لای ابرها دزدکی نظاره گر ماجراست. 

با پیدا شدن دوباره خورشید به ناگاه بارقه هایی از امید را درون قلبش احساس می کند. دل را به دریا می زند و تصمیم می گیرد که همه دارایی اش را به یکباره قمار کند. 

سرش را باا می گیرد. نور خورشید روی چهره ی خندان اما غبار غم گرفته ی محمد افتاده، با اولین برخورد و اتصال نگاه ها به یکباره تمام آن تصاویر و افکار ناخوشایند و تاریک محو می شوند. حالا به خوبی می تواند صداقت را ته چشمه های زلال چشمان محمد ببیند. چقدر تشنه بوده. 

محمد که با دیدن نوری که در نی نی چشمان محبوبه می لرزید فهمید که کشتی شکسته اش بالخره طوفان را پشت سر گذاشته و به ساحل امن رسیده پیشانی محبوبه اش را می بوسد و سر را به سینه می چسباند. با احساس سوزش روی سینه اش او نیز محبوبش را همراهی می کند و اشک می ریزد تا غبار این لحظات تلخ را هر چه زودتر از جانشان بشوید.

از همان ابتدا گفته بودم، چشم ها زبان یکدیگر را بهتر بلدند، چشم ها حرف یکدیگر را بهتر می فهمند... 

 

________________________________________________________________

پ.ن:

1) از آنجایی که من ابتدا می نویسم و بلافاصله ارسال و سپس ویرایش می کنم، بابت غلط هایی که به دلیل سرعت و نقص در تایپ در متن دیده می شوند، از شما عذرخواهم.

2) برای احوال دل های بی قرار دعا کنیم.

3) به توفیق الهی در حریم امن مولای رئوف دعاگو و نائب الزیاره دوستان خواهم بود، ان شاءالله.

4)

با من مجنون نزن حرف از عقوبت های عشق

هیچ گاه از غم نترسان آدم دیوانه را ....

 

::جواد منفرد::

 

 

 

همسایه تان بودیم، تو می خندیدی و من دیوار به دیوار گریه می کردم...

دیگر حسابش دستم آمده. تا خط بالای طرح دور لیوان برای تو و تا لبه برای خودم آبجوش، دو حبه قند برای شما، شکلات 85 مورد علاقه مان (اینجا که می رسد تاکید می کنی که از آن چهارگوش ها باشد که چهار تکه می شود). چای کیسه ای را دوبار درون لیوان میزنم، نه پررنگ باشد نه کمرنگ. عقیده داری آدم چای می‌خورد باید طعم چای را حس کند اما نه آنقدر پررنگ که تلخ شود. می بینی همه اش را حفظم.

مثل همیشه باران که تمام می شود طبق قرارمان می زنم بیرون. سرمای آخر آذر، باران پاییزی، شکستن دسته ی چترم، پیدا شدن شالگردنی که برایم بافته ای بعد از چند سال، همه چیز مهیا شده. خیابان پاستور را می پیچم داخل. رفته بودیم تا به یکی از دوستانت که به تازگی مطبش را بازکرده بود سر بزنیم. همین حوالی آبان و آذر بود ولی هوا به طرز عجیبی گرم، اصلا انگار نه انگار پاییز از نیمه گذشته و دارد بار و بندیلش را جمع می کند تا زمستان جان بیاید و مستقر شود. همان تی شرت آبی روشنی که برایم سوغات آورده بودی تنم بود. تو هم طبق معمول آن روزها مانتوی سفید چهارخانه کرم ات را پوشیده بودی که به قول خودت چهارسال است که می پوشی و رنگ عوض نکرده و خیلی جنسش خوب است و پدرت برای تولدت خریده و ازین حرف ها که هر از چندگاهی برای خالی نبودن عریضه و شکستن سکوت بینمان با این پیشوند سوالی که «قبلا گفته بودم؟» همه اش را واو به واو پشت سر هم قطار می کردی و تحویلم میدادی.

بعد از ملاقات آن روز تو و دوستت که خیلی هم طول کشید و یک ساعت و بیست سه دقیقه تمام مرا در ماشین معطل کردی که خب من هم از فرصت خوب استفاده کردم و مجموعه داستانی از داستایوسکی را که در مرتب کردن کتاب خانه پیدا کرده بودم خواندم و الحق چقدر چسبید، هر چند که بعد از خواندن برادران کارامازوف و جنایت و مکافات ش دیگر این مجموعه حرفی برای گفتن نداشت اما باز هم داستایوسکی ش را می توانستی لا به لای جملات ببینی، قرار شد برویم پارکی کافه ای تا وقت مان را با هم بگذرانیم. مشغول این کوچه آن کوچه کردن بودم تا به ترافیک عصر نخورم از کنار بوستانی (آن هم چه بوستانی! تعداد درخت هایش از ده تجاوز نمی کرد و نصفش هنوز چمن کاری نشده بود، انصافا کلمه بوستان برازنده اش بود !! ) رد شدیم و من هرگز نفهمیدم در آن فضای نیمه سبز چه دیدی که تا به آن رسیدم سریع و بی وقفه گفتی «نگهدار! نگهدار! ایناهاش. یه پارک، نگهدار.» شاید هم حوصله ات از درون ماشین نشستن سر رفته بود. در هر صورت اصرار داشتی که همینجا خوب است و آن میز فلزی رنگ و رو رفته را دنج ترین جای ممکن خواندی! و مجبورمان کردی که پیاده شویم. باورت میشود؟! ما  هیچ وقت حتی تصورش را هم نمی کردیم که پشت همان میز فلزی بی رنگ و رو، رنگین ترین لحظاتمان را تجربه کنیم. 

چقدر روزهای سرد زمستان آن سال را بارها و بارها پشت همان میز که گوشه هایش دیگر از زنگ نارنجی شده بود با چای هایی که از دکه ی انتهای پارک می گرفتیم رو به روی هم گرم گذراندیم.

حالا هم من هنوز می روم. اما به لطف سال جدید سر و رویی تازه به پارک داده اند. دیگر خبری از آن میز نیست کمی آن طرف ترش نیمکت های چوبی گذاشته اند که در روزهای سرد مجبور نباشم روی آن صندلی های فلزی یخ زده بنشینم. اما دکه سر جایش است. آقای دکه ای هم احوال پُرسَ توست و من هم طبق معمول می گویم خوب است، سلام می رساند (!). تاجایی که یادم می آید تو حتی یکبار هم نگفتی به او سلام برسانم. چه جواب مسخره و پرتی را هربار تکرار می کنم. یک بنده خدایی می گفت این تعارفات دروغکی هم مصداق دروغ است. حرفش برایم سنگین بود اما خب واقعا جالب نیست و چه اشتباهاتی که حین همین جواب دادن های از سر عادت و بی توجه و با سرعت مرتکب نشده ام.

دیگر حفظم. دو لیوان، یکی اش تا خط بالای طرح روی لیوان و دیگری تا لبه اش، دو حبه قند، شکلات هشتاد و پنج مورد علاقه مان (که متاسفانه مدتی است دیگر از آن ها ندارد و مجبورم از همبن شکلات های معمولی بگیرم)، چای کیسه ای را دوبار برای تو و سه بار برای خودم درون لیوان میزنم که نه پررنگ باشد و نه کمرنگ، که طعم چای داشته باشد اما تلخ نشود. روی نیمکت می نشینم و چای تو را کنار خودم سمت راست می گذارم. عادت داشتی سمت راست من بنشینی، آخر تو هم راست دست بودی و با آن لیوانت را نگه می داشتی و دست چپت را میگذاشتی روی پشتی نیمکت و به سمت من می چرخیدی. 

شده کار هر روزه ام. بیایم اینجا و چای بگیرم و بنشینم روی نیمکت و خیره شوم به رو به رو، رو به رویی که روزی افقش به کرانه ی چشم هایت ختم میشد، و از روزگار پشت آن میز برایت بگویم. آخر از بعدش که خبر ندارم. تو فقط تا پشت همان میز درون فیلم بودی و بعد از آن دیگر پیدایت نشد. هر چه زدم جلو و منتظر شدم ندیدمت. اما تا همین جا هم آنقدر سوژه داشتیم که هربار مجبور شوم چای های سرد شده مان را بخورم

و چقدر چای سرد از چای پررنگ تلخ تر است!...

 

غریب اما تکراری

نزدیک به یکسال شده و من برای دهمین یا شایدم یازدهمین بار یک مکان مشخص را همین چند روز پیش مجددا در خواب دیدم.

درد قشنگ! (شب سی ام)

"من از آن روز که در بند توأم" فهمیدم
زندگی درد قشنگیست که جریان دارد...


::علی صفری::

.

.

.

 

زندگی درد قشنگیست، بجز شب هایش!
که بدون تو فقط خواب پریشان دارد....

__________________________________________

 

◇ خب همونطور که حدس زدید امتحاناتم شروع شده و من به جای سر و کله زدن و مباحثه ی لمعه و روضه با شهید اول و ثانی دارم اینا رو می نویسم، خب آخه وقتی یک لشکر صد و پنجاه هزار نفری از افکار بی ربط وارد اتاق سه در چهار میشن من چیکار می تونستن بکنم؟ داد بزنم که هی بویز شات پلییییز ! اونام از ترس سوسک بشن برن تو چاه خودشون؟ :| 

◇•◇ اونقدری که به دعاهای من اعتقاد داشت به دعای مادر عقیده نداشت، بس که هر دفعه مفاتیح به دست و تسبیح به انگشت و قرآن به سر می فرستادمش سر جلسه امتحان (از گذشته نوشتم اما مربوط به قبلا نیست، الآن نوشتم اما قراره برای آینده باشه)

◇•◇•◇ می دونم که این (مرجعش نه تو این مطلبه نه مطالب دیگه، گفتم که دچار سوءتفاهم نشید) آرامش قبل از طوفانه، ابرهای سیاه غرغرکنان و هوای عصبانی و دریای بی قرار که لحظه به لحظه مواج تر میشه دارن صدام می کنن. بله دریا مرا میخواند....

به توکل نام اعظمت ... بسم الله الرحمن الرحیم

◇•◇•◇•◇  دعا فراموش نشه ها

دلهره

مجلس روضه بود یاد این بداهه ام افتادم (البته مشابه این مضمون رو مطمئنم قبلا خوندم جایی)

 

دلهره یعنی میان یک جماعت چادری

دلبر چادری ات را ناگهانی گم کنی....

 

 

* قضیه اش ازین قرار بود که روضه شروع شد و همینکه التماس دعاگویان با حاج خانوم خداحافظی کردم یادم اومد قرار نذاشتم برای اینکه چه ساعتی بیان بیرون. آقا همش شاید یک ثانیه هم نشد، سر برگردوندم، الله اکبر، همه شون چادرسیاه به سر، عین هم :/ یعنی حتی سایزهاشونم شبیه هم بود، نمیشد هم صداتو بلند کنی ... هیچی دیگه، مجبور شدم تا آخر مجلس بشینم :/ مداحش چرت میخوند، حالم گرفته شد ....

فرداش با حالی گرفته این عاشقانه رو از خودم در وکردم

** به در بگو خدارو چه دیدی شاید دیوار به خودش گرفت :|

 

*** شما جدی نگیر بانو، شوخی می کنم :)

**** جاتون خالی اینجا بارون اومد، از همه با یک دعا یاد کردم :)

 

ما در این عالم
که خود کنج ملالی بیش نیست
عالمی داریم در کنج ملال خویشتن...


::شهریار::